Jak to začalo…

Vše začalo v 2013

První nápad založit kapelu vznikl na jaře 2013, jak jinak, u piva a to v baru Úl a v hospodě U tiskárny kam chodil David (zpěv, původní kytara) a Martin (basa). Důvodem proč založit kapelu byla nutkavá potřeba oživit upadající subkulturu Skinheads, která v té době měla v ČR jen pár aktivních kapel.

Proběhlo pár zkoušek ve dvou a již po čase se naskytla příležitost ulovit dalšího člena vznikající partičky. Bylo to v Michelské pivnici, kde řekl své ano Donald (kytara, původně bicí), který si sedl za bicí. V této době vznikají první songy, jako Čtverec, Zabíjačka…

„první nápad na název uskupení byl Střihouni podle článku z roku 1985 v časopisu 100+1 Holohlavci, to jsou pane chlapci“

Zkoušelo se ve sdílenkách na Žižkově, kde si kluci postupně přehodili nástroje. Donald, jelikož obstojně řezal do kytary, opustil post bicích a převzal po Davidovi hlavní kytaru. David se naplno začal věnovat zpěvu a psaním textů a Martin zůstal u basy.

Začátky byly samozřejmě od píky a to, kromě Donalda, doslova. Někteří členové se se svými nástroji zatím jen seznamovali.

Stále se řešil i název kapely… hledalo se něco, co se bude líbit všem členům a nebude to úplná kokotina. V češtině se nic světoborného nevymyslelo, v angličtině to bylo zase divný, když jsme česká kapela. Pořád se název točil kolem baru Úl, který sídlil ve Včelařském domě. David je shodou náhod taky včelař, tak se nám název už pomalu rýsoval.

První nápad byl Varroa Destructor, což je parazit likvidující včelstva. Pak to ale přišlo, respektive Martin přišel s názvem Aculeos, což je latinsky. Co to znamená, ale neprozradíme.

Uběhlo pár měsíců. Kapela se moc nevyvíjela a chtělo to sehnat bubeníka. Konečně. No, a tak na koncertě v Klubu 007 přišel do Aculeos Kuře… druhá kytara. Bicí byly stále neobsazeny. V říjnu 2013 proběhl v Café na půl cesty první koncert, kde nám zaskočil na bicí kamarád Donalda Tonda.

V této době byl již venku inzerát na bubeníka. Pár lidí se ozvalo, ale nakonec konkurz dopadl tak, že si bubeník vybíral nás. Kdo by chtěl bubnovat s někým, který poprvé vzal nástroj do ruky před půl rokem. Přišel tak první bubeník Dejv.

Už jsme byli kompletní, zkoušky a tvorba běžela jak na drátkách. Proto přicházejí další koncerty. Vše běželo dobře, tvořili jsme, seznamovali se s veřejným hraním až do koncertu ve Vojáku v Motole. Kde nám Dejv před koncertem dal info, že nedorazí, protože si před týdnem zlomil nohu na lyžích. Koncert jsme neodehráli, ale spíš jsme vytvořili představení o tom, jak by koncert probíhat neměl. Střídali jsme se u nástrojů, i piáno proběhlo, v pauzách mezi „skladbami“ jsme se porůznu svlíkali… byla to show. Mnoho lidí na tento zážitek nezapomene, alespoň ti, kteří nebyli pod obraz.

Následovalo období střídání a hledání nového bubeníka. Objevil se Cyril. Cyril, kromě koncertování, nahrál i první splitko s Demoralizer Fuck and Kill vol I.

Cyril s námi moc dlouho nevydržel, měl jiné představy o muzice a odešel. V tu dobu David oslovuje Zlou krev jestli by nechtěli udělat splitko. Kontakt dostáváme na bubeníka Zlé krve Bada a dozvídáme se, že Zlá krev už není aktivní, protože bubeník bydlí v Praze. Slovo dalo slovo a máme nového bubeníka Bada (ex-Zlá krev).

S Badem za bicíma získáváme nový náboj a hudebně se zrychlujeme… začne to pořádně sypat.

V roce 2017 vychází první LP Stay Rebel, Stay Sharp. V tom samém roce se rozcházíme s Martinem (basa). Na basu přichází Drak, který odehrává první koncert po jedné nebo dvou zkouškách.

V 2018 odjíždí David (zpěv) na rok a půl do zahraničí. Následně odchází Bad (bicí), hledáme nového bubeníka. Oslovili jsme Michala, který nabídku přijal a sedl si za bicí. V době lockdownu začínáme pracovat na nové desce. Některé nové songy se objevují i na koncertech. V roce 2022 se na čas mění bubeník. Přichází Rybíz (ex-Kadence, ex-Saints and Sinners). V 2023 se vrací k bicím Michal. Stále koncertujeme a makáme na druhé desce.